Při údržbě auta nezapomeňte na údržbu pneumatik

zimní pneumatiky

Vaše auto bude během své životnosti potřebovat mnoho údržby. Najít dobrou čerpací stanici pro automobily a pneuservisy může mít zlatou hodnotu a může vám ušetřit spoustu bolesti hlavy. Zde je několik věcí, které byste mohli potřebovat k návštěvě autoservisu pro rychlou kontrolu nebo skutečnou opravu. Pokud najdete jednu servisní stanici, která dokáže pokrýt celý rozsah údržby, usnadní vám to.

Výměna pneumatik

To může být důvod, proč budete navštěvovat alespoň dvakrát ročně, a to proto, aby je přezuli z letních pneumatik na zimní pneumatiky a naopak. Až to bude hotové, budou také čistit a doufejme, že budou mít také možnost uložit pneumatiky do skladu pneumatik. Měly by vyvážit pneumatiky, díky čemuž bude vaše jízda plynulejší.

Oprava pneumatik

Čas od času skončíme s defektem, vaše autoservis by měl být schopen určit, zda lze pneumatiku opravit, nebo potřebujete novou pneumatiku. Pokud to bude potřeba opravit, rychle to vyřeší za vás.

Seřízení kol

To je obtížné zkontrolovat sami, můžete vidět nerovnoměrné opotřebení pneumatik, ale servisní stanice může rychle zkontrolovat, zda jsou vaše kola vyrovnána, a ujistit se, že jsou.

Výměna náhradních dílů

Některé části možná nebudete chtít sami měnit, ale budou se opotřebovávat a je třeba je vyměnit. Ty se pohybují od autobaterie, kterou je třeba změnit, když se nenabíjí natolik, aby vám poskytla energii ke spuštění auta. Pokud vám někdo potřebuje pomoci často začít se startovacími kabely, pak by mohlo být načase projít kolem a nechat to vyměnit.

Vyměňte olej, to se obvykle provádí s vaším běžným plánovaným servisem podle manuálu k automobilu, ale pokud jej chcete změnit mezi službami nebo pokud nedodržujete servisní manuál, budou schopni to vyřešit za vás.

Pravidelný servis a opravy podvozku

Měli by být schopni provádět vaši plánovanou údržbu, která je definována v servisní příručce. Dodržování servisního plánu doporučeného výrobcem automobilu udrží hodnotu ojetého auta na vysoké úrovni, protože auto by mělo vydržet déle, když bylo o něj řádně postaráno.

Také oprava poškození podvozku např. nehody jsou užitečné, jako byste mohli mít vše hotovo na stejném místě. Tlumiče, to má vliv na pohodlí jízdy, ale také na bezpečnost a mělo by se to změnit, pokud máte pocit, že auto příliš poskakuje. Také únik oleje z pneumatik může odhalit unikající rázy.

Servis

Rychlá služba je rychlá kontrola důležitých částí automobilu a informuje vás o stavu vašeho vozu. To může být skvělé, když to uděláte tu a tam, jen abyste se ujistili, že je váš vůz v dobrém stavu. Pokud něco není tak, jak by mělo, dostanete odhad, kolik by stála jeho oprava.

Další informace o tom, jak najít prémiové pneumatiky, najdete na: https://www.nokiantyres.cz/