May 18, 2022

ONB-AUTO

Nuts about Car

Možnosti letních pneumatik pro SUV

SUV letních pneumatik
SUV letních pneumatik

Letní pneumatiky lze používat celoročně v oblastech, kde nemáte žádné zimní počasí. Letní pneumatiky nejsou schváleny pro zimní použití a dokáží se vyrovnat pouze s vysokými teplotami. Jsou určeny pouze pro tři roční období, tedy období od jara do podzimu. Mnoho oblastí, zejména v jižní Evropě, zvládne pouze používání letních pneumatik po celý rok. Máte k dispozici širokou škálu SUV letních pneumatik v různých rozměrech a různých typech použití. Pokud plánujete jízdu v terénu, měli byste zvolit speciální pneumatiky. Také pokud máte elektrické SUV nebo hybrid, musíte vybrat pneumatiky, které jsou pro něj doporučeny.

Letní pneumatiky, jako je Nokian Rotiiva, mají různé pneumatiky podle toho, kam plánujete jet. Máte Nokian Rotiiva HT, které jsou speciálně navrženy pro těžká vozidla na asfaltu i štěrku. Pak tu máte Nokian Rotiiva AT, což je terén, který funguje stejně dobře na asfaltu i v lehkém terénu. Pak tu máte Nokian Rotiiva AT Plus, která je extra odolná pro extrémně náročné použití. Zajišťují dlouhou životnost pro nižší celkové náklady a nízké prostoje.

Dobré pneumatiky SUV se zaměří na maximální výkon, bezpečnost a ovladatelnost. Špičkové technologie jako „technologie Aramid Sidewall“ zajišťují ochranu proti proražení, protože silná aramidová vlákna pomáhají posílit gumu bočnice tak, aby odolala vnějším nárazům. To pomáhá odolat propíchnutí z jízdy v situacích, jako jsou výmoly, drcené kameny nebo jiné nečistoty. Aramidová vlákna jsou stejná jako u neprůstřelných vest.

Letní pneumatiky SUV jsou dobrou volbou, pokud zažíváte hlavně tři sezóny, kdy žijete. To umožňuje použití jedné pneumatiky po celý rok bez nutnosti výměny. Předpokládejme, že ve své oblasti zažijete zimy. V takovém případě je vždy na výběr použití celoročních pneumatik, které, bez ohledu na letní pneumatiky, mají symbol „třívrstvá horská sněhová vločka“, což znamená, že byla hodnocena pro použití v náročných zimních podmínkách. Celoroční pneumatiky jsou tak trochu hybridem mezi letní a zimní pneumatikou.

Pro oblasti se silnou zimou se doporučuje použít během zimní sezóny celoroční pneumatiku nebo speciální zimní pneumatiky. Důvodem je to, že speciální zimní pneumatiky a celoroční pneumatiky jsou označeny „symbolem třípatrové sněhové vločky“, což znamená, že tyto pneumatiky splňují požadovaná výkonnostní kritéria při zkouškách na sněhu, a proto jsou považovány za pneumatiky se silným sněhem.

Rozhodnutí mezi celoročními pneumatikami SUV a letními pneumatikami SUV závisí na tom, zda oblast, kde žijete, zažívá zimní počasí nebo ne. Předpokládejme, že je nejlepší ponechat jednu sadu pneumatik po celý rok. V takovém případě je na výběr mezi letními pneumatikami nebo celoročními pneumatikami; rozhodnutí by mělo záviset na tom, jaké zimní podmínky zažíváte, kde žijete. Je důležité vědět, že v náročných zimních podmínkách nic nepřevyšuje specializované zimní pneumatiky, kde na zledovatělých silnicích nic nepřekoná pneumatiky s hroty, ale není povoleno je používat v každé zemi.

Další informace o výběru letních pneumatik najdete na https://www.nokiantyres.cz/